LPUF

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas mājas lapā!

Atbalsts līdz 10 000 eiro, lai atbrīvotos no bīstamajām vielām

Projekts Life/Fit for REACH aicina Latvijas uzņēmumus izmantot iespēju un aizvietot bīstamās vielas, ko tie lieto savā ikdienas darbā, ar mazāk kaitīgām alternatīvām. Projekta atbalsts ietver starptautiskas ekspertu komandas konsultācijas, uzņēmumā izmantoto vielu inventarizāciju, labāku alternatīvu noskaidrošanu, to testēšanu un arī finansiālu atbalstu neliela apjoma bīstamo vielu aizvietošanas risinājumu, t.sk. tehnisko, ieviešanai līdz pat 10 000 eiro vērtībā.

Daudzas no bīstamajam vielām, kas ir kancerogēnas, uzkrājas vidē, kaitē reproduktīvajai vai hormonālajai sistēmai, agri vai vēlu uzņēmumiem būs no ražošanas jāizslēdz. To paredz Eiropas Savienības normatīvie akti ķīmisko vielu jomā. Projekts piedāvā uzņēmumiem unikāla iespēju jau šobrīd sagatavoties nākotnes prasībām un vienlaikus būt soli priekšā saviem konkurentiem.

Bīstamās vielas izmanto ne tikai dažādu ķīmisko vielu un maisījumu, bet arī, piemēram, farmācijas izstrādājumu, apstrādes rūpniecības un citu nozaru uzņēmumi

Bīstamās vielas ne tikai apdraud vidi un cilvēkus, tās prasa arī papildu resursus apsaimniekošanai – tās īpaši jāuzglabā un jāutilizē, jānodrošina pastiprināta darba drošība u.c. Šādas vielas savā darbībā izmanto gan ķimikāliju ražotāji, gan, tā dēvētie, pakārtotie lietotāji, kas vielas nerada un neieved, bet izmanto savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai. Piemēram, no Latvijas projektā Life/Fit for REACH piedalās būvķīmijas ražotājs Tenachem, kas vēlas attiekties no ftalātiem uzņēmuma ražotajos celtniecības hermētiķos, aizvietojot tos ar drošākām alternatīvām un tā paplašināt savu produktu noieta tirgu.

Projekts piedāvā iespēju īstenot aizvietošanu vairākiem desmitiem uzņēmumu no tādām jomām kā pārtikas ražošana, metālapstrāde, kokapstrāde, polimēru, sadzīves un būvķīmijas ražošana.

Lai pieteiktos atbalstam, uzņēmumiem jāsazinās ar Baltijas Vides forumu vai papildu informācija jāmeklē http://fitreach.eu/lv.  

Projekts vienlaikus norisinās trīs Baltijas valstīs, un tā ietvaros jau šobrīd tiek meklētas alternatīvas vairāk nekā 20 bīstamajām vielām. Life/Fit for REACH mērķis ir samazināt bīstamo vielu nonākšanu vidē.

Projektu Latvijā īsteno vides organizācija Baltijas Vides forums, kurai ir vairāk nekā 15 gadu pieredze dažādās vides aizsardzības jomās, arī ķimikāliju kontrolē. Projektu līdzfinansē ES LIFE programma un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija.

Papildus informācija (buklets PDF)

Vairāk informācijas:
Dana Lūse, Baltijas Vides foruma projektu vadītāja
Tālr.: 67357546
E-pasts: dana.luse@bef.lv